TANCOM PROTI RASIZMU je späť!

TANCOM PROTI RASIZMU 2018

 

Hmmm… Tancom proti rasizmu… O čo vlastne ide?

Všetci sme ľudia. Bez ohľadu na rozdiely farby vlasov či očí. Veku. Výšky. Váhy. VŠETCI sme tí istí ľudia… Bez rozdielov farby pokožky. Tancom proti rasizmu je podujatie, ktoré neuznáva rasizmus, podporuje myšlienku jednoty ľudstva, odmieta predsudky a podceňovanie.

Tanečné podujatie zároveň spája tanečníkov z celého Slovenska. Kedysi Chuck Davis, jeden výnimočný tanečník a choreograf zvykol hovoriť: „Kým spolu tancujete, nemáte žiaden čas na nenávisť. Aj tanec vie byť formou boja proti rasizmu, je totiž prostriedkom sociálnej zmeny.“ Tento chlapík plánoval byť ošetrovateľom…každý sme mali detské sny. Zistil však, že ošetrovateľstvo je liečba, ale tanec, to je prevencia. Proti rasizmu pretancoval veľkú časť svojho života a robil správne.

Prečo máme predsudky? Prečo nám niekto nie je sympatický podľa farby pleti?

Ako ľudia sme schopní dopustiť sa strašných vecí.. Strašných, len preto, že sa nám nepáči niekoho „sfarbenie“. Načo je to dobré? Nie je podstatné to, aby sme sa zamysleli nad tým, čo ten človek v živote dokázal, aké má srdce, koľko ľudí vo svojom živote neodsudzoval? Pretože práve to sú veci, na ktorých záleží.

Žijeme na jednej spoločnej planéte, neustále bojujeme za svoje práva ale drvivá väčšina ľudí sa nezamyslí nad tým, koľko ľudí inej farby by tiež chcelo mať tie isté práva. Chceme mier, ale nič preto nerobíme. Áno, želáme si ho… a prosíme štát, aby sa o ten mier postaral. Ale ide okolo človek s iným odtieňom pokožky a nepríde nám sympatický.. Spýta sa nás len na čas, koľko je hodín a my so sklonenou hlavou prejdeme okolo – nič sme nepočuli, nikto sa nás nič nepýtal, veď je inej rasy, čo po mne chce? Žiaľ, takýchto ľudí je veľa. Veľa ľudí, čo má predsudky. Mali by sme to zredukovať. MUSÍME to zredukovať. Ak nezačneme vo svete robiť zmeny my ľudia tak kto? Musíme si byť rovní. Nie je nič, čo nás oprávňuje podceňovať druhých. Nič, čo nás od seba odlišuje. Sme ľudia. A musíme sa tak správať.

A preto, POĎ BOJOVAŤ SPOLU S NAMI už 16.06.2018. Príď podporiť, čo je správne, príď odbúrať predsudky. Pretože všetci sme ĽUDIA.

 

Viac informácií nájdete na našom webe a sociálnych sieťach už čoskoro. Zatiaľ si zaspomínajte spolu s nami:

alebo:

 

 

 

#tpr2018

Posted on 21. apríla 2018 in Nezaradené

Share the Story

Back to Top